Шварценегер ја напушта функцијата гувернер на Калифорнија

2 јануари, 20110
071028-N-7206K-004

Познатиот терминатор, Арнолд Шварценегер (63), по два поминати мандати на Калифорниската фотељата на гувернер, реши да ја напушти функцијата. Се уште не е објавено дали тој ќе се врати на актерската кариера.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi