Си го убил пријателот, а потоа го закопал во спалната соба

28 мај, 20110
mvr-stip-policija

Триесетгодишен жител на Драчево си го задавил пријателот, а потоа го закопал во сопствената спална соба. Телото на убиениот е пронајдено денес, а убиството се случило во 2009 година.

Имено, вчера во полициската станица Драчево С.С.(58) од Скопје дошол и пријавил дека 30-годишниот М. Д. од  Скопје  го убил Зоран Ѓ. (42) од Скопје, лице за кое на 05.октомври 2009 година било пријавено дека е исчезнат.

По пријавувањето на случајот, М.Д. е приведен  и при обавениот разговор го признал делото и изјавил дека откако го задавил Зоран Ѓ. со пешкир, со кого инаку биле познаници и често заедно конзумирале алкохол, ископал дупка во подот во спалната соба во неговата куќа, потоа го ставил телото во неа, го попрскал со вар, го затрупал со земја и ги вратил даските и врз нив ставил ормар.

Осомничениот кажал дека немал намера да го убие Зоран, туку имале расправија по која го нападнал и набргу откако забележал дека истиот не давал знаци на живот се обидел да го реанимира, а откако не успеал побарал сугестија и помош од пријавителот С.С.

По извршената обработка и увид од страна на надлежните органи којашто траеше околу три часа, на околу 80 сантиметри под површината на посоченото место, пронајден е човечки скелет и делови од облека.

С.С. и М.Д. се приведени од страна на СВР Скопје, а  во тек се  активности за целосно расчистување на случајот по што ќе следат соодветни пријави.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/