Сиднеј за Нова година

25 декември, 20110
sid

Новогодишна забава…прослава…и дочек на Кемпбелтаун- добродојдовте во Сиднеј, највозбудливиот град во светот. Дочекот вклучува два спектакуларни огномети- првиот е во 21 часот и е наменет за најмалите, а вториот е веднаш после дочекот на Новата година, а  неговата спектакуларност се брои во светски размери.

За дочек на Новата година во Сиднеј, се прават планови и подготовки…околу 15 месеци, за повеќе од милион луѓе кои љубопитно го проследуваат големиот огномет. 12те величествени минути го покажуваат најубавиот отворен театар во светот и презентираат колоритно шоу над незаборавниот Сиднејски мост. Запловете по небото кое оваа вечер ги содржи сите бои.

Пред волшебниот огномет, новогодишната ноќ може да се ужива во некој од одличните клубови, некој од рестораните или крстарејќи на некој од ресторан- бродовите, конзумирајќи вкусна храна и пиејќи шампањ. Видете го одблизу она што сте уживале да го гледате на телевизија- најспектакуларниот дочек на Новата година, во Сиднеј.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma