Синот на Арнолд Шварценегер сака да стане како тато! Не мислев на швалер:)))

7 ноември, 20110
0

Синот на познатиот актер и политичар, напорно тренирал на жешкото сонце во Лос Анџелес. Покрај истегање и трчање, Патрик е виден како напорно работи стомачни вежби и склекови. Неговиот личен тренер, кој значително е понизок од него, го охрабрувал младиот Патрик. Патрик е еден од четирите деца кои ги имаат Арнолд и Марија Шрајвер.
Арнолд Шварценегер дошол од Австрија кога имал 21 година и оттогаш учествувал во неколку бодибилдинг натпревари пред да биде забележан и ангажиран да настапи во холивудските филмови.

На почетокот на оваа година, поранешената куќна помошничкана на Арнолд изјавила дека нејзиниот син Јосиф е петтото дете на познатиот актер. Подоцна Арнолд тоа го потврдил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş