Синот на Гадафи – загина на воено поле

6 август, 20110
t1larg.khamis.gadhafi.poh

Шпионите кои се инфилтрирале во силите лојални на Либија и полковникот Моамер Гадафи, дојавиле на бунтовниците дека во последното НАТО бомбардирање бил убиени Хамис Гадафи. Синот на Гадафи наводно бил убиен при бомбардирањето на базата во Зилтан, каде се договарале сите стратешки операции. Хамис бил убиен заедно со уште 32 воени лица. Тој исто така бил главен лидер на воените сили кои се бореле во битките околу Зилтан, пишува Телеграф. Хамис бил најмладиот син на Моамер Гадафи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi