Скандал во соблекувалната на Манчестер

29 мај, 20111
0043007.48

Пред финалниот натпревар во Лигата на шампионите се случил неочекуван инцидент.

Имено пред почетокот на натпреварот бугарскиот интернационалец во редовите на Манчестер, Димитар Бербатов разбрал дека не се наоѓа во тимот на Јунајтед за големото финале и видно бесен и нервозен го напуштил стадионот и не присуствувал ни на трибините додека траел натпреварот. Алекс Фергусон одлучил место Бербатов во тимот да го стави ветеранот Мајкл Овен. На прашање на новинарите каде се наоѓа Бербатов, Фергусон одговорил дека е во соблекувалната и дека од таму ќе го следи натпреварот, што наишло на голем сомнеж кај новинарите.

One comment

  • Gala

    30 мај, 2011 at 13:00

    И? Каде е скандалот во соблекувална?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/