Снеки, само ова прочитај го!

3 јуни, 20110
sneki

Веста дека српската министерка за правда Снежана Маловиќ го потпишала налогот за екстрадиција на Ратко Младиќ на Хашкиот трибунал, ја објави таа самата на прес конференција на англиски јазик, во звучна хорор верзија. Маловиќ зборувала на англиски, читајќи од српски.

Со оглед на тоа дека министерката не знае да зборува на англиски, морале да и го напишат говорот на хартија како да ги изговара англиските зборови.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma