Трезеге меѓу Неапол и Рим!

3 јуни, 20110
France vs England

Наполи и Лацио изразија заинтересираност за услугите на Давид Трезеге, напаѓачот на Херкулес. Агентот на искусниот напаѓач изјави дека ‘небесносините’ и Наполитанците не се единствените заинтересирани клубови. “Претседателот на Лацио, Клудио Лотито ми рече дека се заинтересирани за Трезеге. Сакам да нагласам дека Лацио и Наполи не се единствените заинтересирани клубови. Ќе почекаме една недела додека да ја донесеме конечната одлука” изјави агентот на францускиот напаѓач. Трезеге минатото лето од Јувентус се пресели во Херкулес, каде во Шпанија постигна 12 голови на 31 одигран натпревар во Примера. Херкулес испадна од лигата, а Трезеге е поврзуван и со трансфер во Динамо Киев, неколку клуба од Америка, како и со катарскиот Ал Васлом.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/