Снимен е спот за една од последните песни на Мајкл Џексон

15 јуни, 20110
Снимен е спот за една од последните песни на Мајкл Џексон

Постхумно издание на последниот албум од кралот на поп музиката Мајкл Џексон, “Michael” ја остави издавачката куќа Sony Music во маки.

Проблемот е во тоа како да се направат спотови за песните од овој албум. Но изгледа дека Sony го решил овој проблем кога ги повикал фановите на Џексон од целиот свет да праќаат свои снимки на кои играат и пеат на неговата песна “Behind the Mask”. Sony на овој начин го избегнал неговите вработени да поминуваат со часови и часови во потрага по снимки од Мајкл Џексон и да ги скопуваат во спот.

Видео записот за песната “Behind the Mask” е во потполност авторска работа на неговите фанови и е многу впечатлив, отсликува како фановите го доживеале Мајкл Џексон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi