Со почести оргазми до успех во работата

2 ноември, 20110
orgazam

Сакате да градите успешна кариера??? Па „фрлете се на работа“, затоа што според последните истражувања, жените кои почесто оживуваат оргазам не само што се посреќни и поздрави, туку имаат значително поголем успех на деловен план.

Според експертите, честите оргазми се клучни за покачување на нивото на енергија кај жените, па освен зголемениот имунитет и  подобрената  концентрација, ве очекува и поголем  успех на работа.  Енергијата со која се полните додека доживувате оргазам е непроценлица и единствена која може да се трансформира во самоувереност и стимул за поголем деловен просперитет.

Споре резултатите од последните истражувања, дури 50% од жените не можат да доживет оргазам, што на нив делува депримирачки, па тоа се одразува и на деловниот успех. Оние кои не успеаат да доживеат оргазам, се чини дека се помалку среќни, помалку успешни, немаат енергија и нивниот сексуален живот е значајно посиромашен.

Оргазмите го подигнуваат нивото на свеста кај жените и ги прават значително покреативни, а влијаат и врз подигнување на нивната самодоверба која е клучна за деловен успех. Значи, доколку сакате да бидете успешни, подобрете го сексуалниот живот и натерајте го партнерот „повеќе да работи“ на вашето задоволство!!!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş