Соларни бикини хит во светот

5 јуни, 20110
solar-bikini-12

Тргнавте на плажа, а заборавивте да го наполните вашиот iPod?не грижете се, постои решение, само приклучете го ва вашите соларни бикини.

Можеби овие бикини изгледаат како обични, но тие имаат двојна функција, пишува Dailymail. И покрај фактот што во нив ќе игледате супер секси, тие воедно се и соларен приклучок за полнење на вашите гаџети и други електронски уреди.

Камери, ipod, лап топ, мобилни телефони и други уреди без кои неможете да го замислите живеењето, од сега ќе може да ги полните и преку овие соларни бикини, кои ја собираат сончевата енергија. Верувале или не, дизајнерот Ендру Шнајдер, планира наскоро да направи и машки модел на костим за капење, кој ќе може да лади пиво.

Тајната е во материјалот од кој се изработени, односно, од фотосензитивни спроводливи влакна. Секој костим за капење е правен по мерка, а потребни биле 80 часа макотрпна работа. Оттука, цената зависи и од конфекцискиот број, а почнува од 170 евра па нагоре.

Ако се одлучите за соларните бикини, обрнете внимание , по секое капење костимот добро да се исуши, за да може да се користи и за другата намена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/