Сопругот на Ким Кардашијан е ограбен од свој пријател! Изгледа има многу пријатели!

30 октомври, 20110
1028-kim-k-andrey-ex

Андреј В. Хикс бил гостин на свадбата на Ким и Крис во август годинава. Но, по свадбата, Крис открил дека Андреј е под истрага од страна на ФБИ за проневера на неколку милиони долари, пишува TMZ.
Андреј, наводно собирал пари за фондација која никогаш и не постоела, и меѓу жртвите на неговата измама бил и Крис. Официјалните лица веруваат дека пред инвеститорите Хикс се претставувал како дипломец на Харвард, а всушност бил протеран од универзитетот поради лоши оценки.
Се верува дека Хикс украл околу 1,7 милиони долари од разни инвеститори. Извори блиски на Крис тврдат дека само кошаркарот бил оштетен за неколку стотици илјади долари.
Во петокот Хикс бил уапсен во Канада, и обвинет за измама. Очигледно дека имал намера да побегне во Швајцарија. Ако го осудат може да добие 20 години затвор и 250.000 $ парична казна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş