Совети за стил

20 август, 20110
mala kola stila

Никој не е роден совршен, дури ни ѕвездите кои се шетаат по црвениот тепих. Доколку и вие сакате да исгледате волшебно како нив прочитајте ги советите кои ви ги нудиме за како треба да се облекувате.

Класиката никогаш не излегува од мода, па така црната ролка, малиот црн фустан, белата кошула и класичите џемпери се секогаш модерни. Кога не знаете што да облечете одлучете се за ваква комбинација и сигурно нема да згрешите.
Облеката секогаш треба да биде во согласност со вашата возраст и никогаш не треба да носите нешто што не ви стои. Облечете се така да изгледате културно зза своите години.
Подобро да имате едно скапо парче облека од десет евтини. Никогаш немој да штедите пари на скапа гардероба, бидејки сигурон подобро ќе ви стои, а подолго ќе трае.
Секогаш носете чевли со подпетици, па дури и ниски. Доклоку носите подпетици ќе изгледате послабо, поженствено и поубаво ќе одите. Може да изберете и чевли на платформа, бидејки тие се поудобни за одење.
Немој да купувате облека еден број поголема од вашиот, бидејки на тој начин нема да изгледате послабо. Секогаш трудете се га купувате облека ваш број.                            Обидете се со облеката да не ги нагласувате своите недостатоци, туку да ги прикривате. Пробајте различни стилови и модели додека не откриете кој најдобро  ви стои.
Кога сакате својата облека да ја дополните со модни додатоци, можете да одберете интересна марама или шал, каиш или некое друго парче накит.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit