Среќните луѓе побрзо носат одлуки?

16 јули, 20110
Happy_people_dancing_Back50

Среќните луѓе побрзо донесуваат одлуки, ова го покажала една неодамна објавена студија на американскиот тим на психолози.

Експертите, кои студијата ја објавиле во американскиот весник за истражување на потрошувачите, сакале да проучат како расположението влијае на донесувањето на едноставни и секојдневни одлуки.

Тие на групата испитаници им покажале пријатни и непријатни фотографии, потоа фотографии со обичн предмети, а тие требале да одогворат со “ми се допаѓа“ , “добро“ или “лошо“.

Од испитаниците потоа се барало да одговорат со “да“ или “не“ во зависност од тоа дали нивните чуства се поклопуваат со зборовите кои следеле со предметите.

Тимот на психолози потоа ги анализирале добиените резултати и дошле до заклучок дека позитивно расположените луѓе побрзо реагираат. Тоа е и објаснувањето зошто некои луѓе на прв поглед знаат дали ќе купат одреден производ или нема да го купат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit