Stevie Nicks го најави својот албум за во мај

29 април, 20110
stevie_nicks

Пејачката Stevie Nicks од групата Fleetwood Mac најави дека следниот месец ќе го објави новиот соло албум насловен “In Your Dreams”.

Ова е прв албум за пејачката по оној кој го издаде во 2001 година “Trouble In Shangari-La”.

Taa открила дека песните од новиот албум ги напишала таа, уште во 2005 година, но не успеала да ги снима тогаш заради лошите услови во музичката индустрија.

http://www.youtube.com/watch?v=hwnS_cGfaj4&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi