Стив Мартин ја продолжува музичката кариера

6 април, 20110
steve-martin

Комичарот Стив Мартин најави дека ја продолжува својата музичка кариера. На 13-ти јуни тој ја најави промоцијата на неговиот нов албум, на кој работеше заедно со своите пријатели.

Албумот е наречен “Rare bird alert” и на него има 13 песни кои ги напишал Мартин. Како гости на албумот се јавуваат неговите пријатели Пол Макартни и Дикси Чикс.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi