Стриптиз-протест во Белгија

18 февруари, 20110
belgium 9

Белгија денес го постигна рекордот, таа е првата земја која е цели 249 дена без Влада. Токму поради тоа, и тактизирањето на политичките партии, граѓаните решија да го изразат својот револт. Најпрво тоа го правеја со пуштање на брада, па опстинираа од секс, а денес излегоа на протести во долна облека.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi