Супа од пченка

28 април, 20110
supa od pcenka

На загреаниот, растопен маргарин кратко пропржете го брашното, а потоа додатете ја водата, коцката супа, пченката и зачинете. Оставете нека се вари 30 минути. На крајот ставете магдонос.

Потребни состојки:

350 гр пченка

2 лажици брашно

50 гр маргарин

1,5 дл вода

коцка за супа од зеленчук

сол и бибер

магдонос

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi