Super Heavy, бендот на Џегер го има првиот албум

27 јуни, 20110
super heavy

Врвните музичари предводени од Мик Џегер во септември оваа година ќе го издадат својот прв албум.

Мик Џегер, А.Р. Рахмен, Дејв Сјуарт, Демијан Марли и Џош Стоун, го завршија својот прв албум.

Првиот сингл со кој супергрупата ќе се претстави на своите фановисе вика “ Miracle Worker “ , за кој многу наскоро ќе снимаат и видео запис.

Новиот бенд на Мик Џегер се вика Super Heavy.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit