Суспендиран војник кој идната принцеза Kate ја нарекол “глупава крава”

26 април, 20110
cameron-reilly-facebook-kate-middleton

Еден од војниците на почесната гарда на венчавката бил суспендиран откако на својот Facebook профил ја извреѓал идната принцеза Kate.

Тој на својот профил напишал дека таа е арогантна, глупава крава. Веднаш по тоа војникот Камерон Реили, 18, бил суспендиран. Но, поради ова а и неговите расистички изјави против евреите и обоените тој моѓе трајно да ја загуби работата во војската.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi