Свештеник од сиромашна афричка земја си го купи четвртиот авион

21 мај, 20110
david-ojedepo-1

Во една од најсиромашпните земји во светот Хигерија, свештеникот Дејвид Оједепо, во март го купил авионот “Gulfstream V jet”, за кого платил неверојатни 30 милиони долари, а тоа му е веќе четврт авион кој го поседува.

Нигерскиот весник „Punch Newspaper“ проценува дека Оједепо, кој важи за најбогат свештеник на црниот континент, потрошил околу 225 милиони долари за да ја изгради својата флота.

http://www.youtube.com/watch?v=NLYbWA3CjTA&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma