Тајгер Вудс стана татко :) Ама од која? :) Читајте попарааа! :)

15 август, 20110
tajgervuds

Најдобриот голф играч на светот Тајгер Вудс по втор пат стана татко, откако неговата сопруга Елин родила здраво машко дете кое го добило името Чарли.

Во јуни 2007 година, брачниот пар Вудс ја доби ќерката Сем.

“Со Елин сме пресреќни за Чарли Ексел Вудс. Елин и Чарли засега се одлично и на сите им се заблагодаруваме за честитките. И Сем е многу возбудена што си доби помало братче. Му се заблагодарувам и на целиот лекарски тим за грижата и професионалното однесување”, се наведува во изјавата на Тајгер Вудс.

Вудс кој има 33 години, во својата кариера има освоено четири Мастерси и три отворени првенства на САД.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit