Тетовирани усни?

14 јуни, 20110
1tetovirani usni

Кога станува збор за шминката може толку многу да се експериментира. Освен со шминката на очите, нанесувајќи повеќе нијанси и бои на сенки, сега и на устата може да го направите истото. Новиот тренд особено ќе ги погоди ексцентричните личниости.

Станува збор за привремената тетоважа на усните. За само неколку минути, колку што е потребо да се отслика тетоважата на вашите усни, вие ќе бидете посебна. Се нанесува многу лесно, се лепи стикерот и се тапка. Освен тоа што ќе имате кармин кој ќе трае осум часа, воедно и ќе ја негувате кожата на усните бидејќи карминот има многу витамини кои се потребни за нега.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/