Тигарот – Убав, смртоносен и загрозен

27 декември, 20110
3

Тигарот е најголем од 4-те видови „големи мачки” (лавови, јагуари, леопарди и тигари). Поголемите видови на тигар може да достигнат должина и до 3,3 метри, со тежина до 300 килограми. Три од деветте подвидови на тигарот се изчезнати, а останатите 6 се класифицирани како загрозени. Најголем тигар е Сиберскиот тигар, додека светски најбројни се Бенгалските тигри. Тигрите се познати како одлични пливачи, тие во топлите денови често се разладуваат во вода. Погледнете ги фотографиите од ова убаво животно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber