Точкасти дезени за пролет 2011

9 февруари, 20110
Miu-Miu-Resort-2010-polka-dot-tops-and-shorts-5

Во престојната пролетна сезона која со нетрпение ја очекуваме, освен анимал принт, цветните дезени, и пругасти дезени се почесто во најновите колекции на врвните дизајнери се забележуваат точкастите дезени.

Кога станува збор пак за бојата најзастапени се портокаловата, сината и зелената боја.

Точкастите дезени се застапени на фустаните, здолништата, шорцевите, чевлите, чантите и другите модни додатоци. Тие играат главна улога на најновите ревии на Пол Смит, Миу Миу, Луј Витон, Прада и многу други.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi