Том Хенкс стана дедо

4 февруари, 20110
Tom_Hanks_1

Оскаровецот Том Хенкс на 54 години за прв пат стана дедо. Тој во вторникот ја доби првата внука, од својот син, актерот Колин Хенкс и неговата сопруга Саманта Брајант.

Бебето го дибило името Оливија Џејн. Портпаролот на семејството изјавил дека семејството се наоѓа во својот дом во и се пресреќни.

Колин Хенкс и Саманта Брајант се венчаа во мај минатата година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi