Лили Ален го одреди датумот за венчавка

4 февруари, 20110
lily-allen-and-sam-cooper-engaged-01

Лили Ален и нејзиниот свршеник Сем Купер, 32, го објавија денот  за кога е закажана свадбената церемонија. Дваесетипет годишната пејачка ќе го каже судбоносното да на 11-ти јуни во релативно тесен круг на семејството и најблиските пријатели.

Таа и Сем пред извесен период се вратија од Бали, каде, каде пејачката беше да се одмори по потресната загуба на нејзиниот син, во шести месец од бременоста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi