Топ 10 филмови со најголема заработка

18 јуни, 20110
cool-wallpaper-avatar-movie-hd-3d-032

1. Аватар – 2009 г. заработка 2 782 275 172 долари


2. Титаник – 1997г. заработка 1 843 201 268 долари


3. Господарот на прстените: Враќањето на кралот – 2003г. заработка 1 119 110 941 долари


4. Пиратите од Карибите: Ковчегот на мртвиот човек – 2006г. заработка 1 066 179 долари


5. Приказна за играчките 3 – 2010 заработка 1 024 299 801 долари


6. Алиса во земјата на чудата – 2010г. заработка 1 024 299 801 долари


7. Темниот витез – 2008г. заработка 1 001 921 825 долари


8. Хари Потер и каменот на мудроста – 2001г. заработка 974 733 550 долари


9. Пиратите од Карибите: На крајот од светот – 2007г. заработка 963 420 425 долари


10. Хари Потер и реливиите на смртта прв дел -2010. заработка 954 501 070 долари


 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/