Топ 10 најлоши спортски логоа во САД

18 август, 20110

Креативност е во сите нас, но денес ќе ви покажеме како некои луѓе малку забегале во нивната креативност. Можеби и не се толку лоши но сепак во земјата каде што се вртат многу пари за адвертајзинг би требало малку повеќе да се потрудат. Погледнете ги 10-те најлоши спортски логоа во САД.

 

10. Washington Capitals

9. Buffalo Bills

8. Dallas Mavericks

7. Tennessee Titans

6. Anaheim Ducks

5. Toronto Raptors

4. Tampa Bay Rays

3. Memphis Grizzlies

2. Portland Trailblazers

1. Carolina Hurricanes

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi