Топ 10 најмали работи на светот

21 јули, 20110
naslovnamali

Нели најслатките работи доаѓаат во мали пакувања?

10.  Најмала риба на светот

Само 7.9мм долга, нешто што без проблем може да се вдише

9 Најмалиот коњ на светот

Тежок само 2,7 кг и висок само 36 см.

8. World’s Smallest Lizard

Сликата не е фотошоп

7. Најмалиот хелихоптер

GEN H-4 од Gene corporation нормално од Јапонија е светскиот најмал хелихоптер некогаш направен, може да подигне една личност и неговата минијатурност и оригиналност чини 32 500 долари.

6. Најмалиот музеј

Се наоѓа во Аризона, како експонати е полн со разни предмети од секојдневниот живот

5 Најмалиот маж на светот

Господин Хернандес е носител на Гинисовиот рекор за најмал човек на светот во Гинисовата книга на Светски Рекорди за 2011. Висок е само 70,6 см.

4 Најмалиот камелеон на светот

Мислам дека сликата кажува се…

3 Најмалото маче на светот

Тоа тежи само 1,3 кг и е 4 пати помало и полесно од едно просечно маче.

2 Најмалата камера

Прекрасен технолошки изум, кој доаѓа од Тајван. Камера со дијаметар од 4,4 мм. Доста корисна и невидлива за разноразни намени???

1 Светски најмалиот мозок

Нема деманат за шампионот?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit