Топ 10 најубави имоти во светот на продажба

5 јули, 20110
05_Flatbed_2 - AUGUST

Доколку имете некој денар вишок во џебот и не знаете каде да го потрошите еве неколку инзвонредни луксузни имоти кои моментално се на продажба во светот.

 

1. Waikoloa Beach Resort, Big Island, Hawaii

Прекрасно место за сурфање доколку ве привлекува тој спорт. Почетна цена за четиричлено семејство изнесува 239 долари за ноќ.

 

 

2. Wyndham Rio Mar, Puerto Rico

Извонредно место за одмор на Карибите. Доколку резервирате за две ноќи ви следуваат уште две ноќи гратис. Цената за една ноќ изнесува  305 долари.

 

 

3. South Seas Island Resort, Captiva Island, Florida

Овој имот се протега на 330 хектари земјиште во близина на Флорида. Овде нема да најдете продавници, супер маркети, има само плажи и прекрасни пејсажи. Цената за една ноќ изнесува  149 долари.

 

 

4. Almond Resorts-St.Lucia, the Caribbean

Уште едно прекрасно место на Карибите, ова место е познато и како буџет френдли. За само 130 долари од ноќ можете да добиете комплетна услуга кога станува збор за јадење, пиење до користење на терените за голф и тенис.

 

 

5. The Carlyle, New York, N.Y.

Станува збор за луксузен спа хотел на Менхетн. Прекрасно место за релаксација од долгите прошетки низ дуќаните во ЊуЈорк. Опремен со потполно нова бања која се протега на 4000 квадратни метри. Цената за двајца за една ноќ изнесува 450 долари, плус 50 долари кредит бонус од хотелот.

 

 

6. Kura Hulanda, Curacao, the Caribbean

Имотот се наоѓа на островот Curacao, на само 50-тина км оддалечехост од Венецуела. Комплексот содржи 80 соби, неколку базени и продавници. Доколку сакате овде можете да нуркате со професионални нуркачи и да ги истражувате убавините на морето. Цената за една ноќ изнесува 139 долари.

 

 

7. Allegro Nuevo Vallarta, Puerto Vallarta, Mexico

На ова прекрасно место скоро и не е возможно да најдете слободна соба. Цената за една ноќ изнесува 57 долари за возрасни, додека за деца до 12 години престојот е бесплатен. Во цената е вклучен и оброкот, пијалоците и даноците, инзвонредно место за фамилијарен одмор.

 

 

8. Hyatt Regency Aruba, Aruba, the Caribbean

Комплексот содржи 360 соби, прекрасно место за фамилијарен одмор. Во хотелскиот комплекс се наоѓа огромен базен од 8000 квадратни метри и голем вештачки водопад, што за децата претставува вистинско доживување. Цената за една ноќ изнесува 315 долари.

 

 

 

9. Cancun Palace, Cancun, Mexico

Мексико од ден на ден станува едно од најпосакуваните прибежишта за одмор, па не и ни чудо што најголемиот број од луксузните одмаралишта кои се на продажба се токму од овде. Престојот за една ноќ во овој прекрасен хотел Cancun Palace изнесува 171 долари и гратис престој за деца до 17 години. Хотелот изобилува со прекрасни плажи, голф терени и спа центри.

 

 

10. Reach Resort, Key West, Florida

Овој комплекс се наоѓа во јужбиот дел на Ки Вест. Место исполнето со тивки и прекрасни ноќи надвор од градската средина, опкружен со прекрасни плажи. Цената за една ноќ изнесува 149 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi