Топ 10 најубави мотори во светот

3 август, 20110

Дизајнот при изборот на овие мотори не е пресуден. Овие мотори се селектирани според нивните перформанси во времето кога тие биле направени, квалитетот на моторот, издржливоста и белегот кој го оставиле во своето време. Кавалитетот и и здржливоста на овие мотори се доказ за тоа што се возени од генерации до генерации. Да ги погледнеме ове креации на две тркала.

10. Harley Davidson Knucklehead

9. Moto Guzzi V8

8. Vespa (PX 125)

7. Brough Superior SS 8

6. Britten V1000

5. Triumph Bonneville T100

4. Y2K

3. Honda CB 750

2. Ducati 916

1. Honda Cub

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit