Највозбудливите водни паркови во светот :)

9 декември, 20111
3.-Sunway-Lagoon-Malaysia_500x375

Со доаѓањето на летните горештини луѓето веднаш брзаат кон местата наречени водни паркови. Постојат повеќе од 2.000 забавни и возбудливи водни паркови во светот. За поладните градови постајат и затворени водни паркови каде луѓето можат да се забавуваат и уживаат. Денес ќе ви ги претставиме највозбудливите водни паркови во светот.

 

1. Noah’s Ark Water Park Wisconsin

2. Wet n’ Wild Orlando, Florida

3. Sunway Lagoon Malaysia

4. World Water Park Edmonton, Canada

5. Chimelong Water Park China

6. Schlitterbahn Texas

7. Water Country Virginia

8. Las Cascada Water Park Puerto Rico

9. Sandcastle Waterpark United Kingdom

10. Wet n’ Wild Water World Australia

 

 

One comment

  • dzunka velkova

    10 декември, 2011 at 22:59

    preubavo!!!!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit