Ова се сигурно најнеобичните барови во светот

9 декември, 20110
guacara-taina-cavern-bar-560x295

Историјата на консумирањето алкохол во баровите датира уште од древните времиња. Консумирањето алкохол во баровите во тие времиња било средба само на високоата класа на луѓе. Денес, баровите или кафеаните се за сечиј вкус и расположение. Денес ќе ви претставиме неколку барови кои се за луѓе кои сакаат чудни и интересни места за конзумирање на алкохол и храна. Следниве необични барови стекнале меѓународна слава, привлекувајќи стотици, дури илјадници странски посетители секоја година.

10. Eternity, The Coffin Bar

9. Dans le Noir

8. The Clinic

7. Alcatraz ER

6. Vampire Café

5. The Red Sea Star

4. Guácara Taina

3. Baobab Tree Bar

2. Cova d’en Xoroi

1. H.R. Giger Bar in Gruyeres, Switzerland

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit