Топ 10 забавни паркови во светот

12 јули, 20110
14_Islands of Adventure_lr

Летната сезона е започната за поголемиот дел од нас, па затоа сметаме дека ќе биде потребно да го привлечеме вашето внимание со некои од најдобрите забавни паркови кои ќе ви помогнат да ја дополните листата со атрактивни места кои треба да ги посетите. Забавните паркови може да бидат многу фасцинантни, бидејќи тие овозможуваат магично бегство од секојдневната рутина, каде што ќе може да поттикнете стравот, љубопитството, ќе доживеете интензивни моменти или само ќе се релаксирате гледајќи го шоуто. Најголемиот предизвик во забавните паркови е обезбедување на одлично време за своите посетители на импресивните атракции кои овозможуваат уникатно искуство за секој од нас.

1. Cedar Point, САД

2. Islands of Adeventure, Флорида, САД

3. Disneyland, Париз, Европа

4. Blackpool Pleasure Beach, Обединето Кралство

5. Port Aventura, Tarragona, Шпанија

6. Europa Park, Германија

7. Everland, Јужна Кореја

8. Busch Gardens, Вирџинија, САД

9. Knoebels, Пенсилванија, САД

10. Tokyo Disneyland, Јапонија

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit