Тридневна нискокалорична диета на Алисија Силверстоун

12 ноември, 20110
Alicia Silverstone_2

Тридневната нискокалорична диета на Алисија Силверстоун е многу популарна. Таа се одликува со силно ограничување на мастите и јаглехидратите.

1 ден

Доручек- 170 мл свеж сок од грејпфрут, чаша грубо смелени овесни јатки со млеко од соја.

Ручек- 170гр свеж или варен зеленчук, пола чаша варен грав но без сол.

Вечера- 115 гр тофу, запечено со грашок и печурки, 2 чаши сварен на пареа ориз.

2 ден

Доручек- Две палачинки со јагоди

Ручек- Зеленчук обарен на пареа, варена пченка и порција овошна салата.

Вечера- Две мали парчиња пица со сирење и порција свежа зелена салата.

3 ден

Доручек- Две парчиња диетален леб намачкани со крем сирење.

Ручек- Порција обарен зеленчук на пареа и парче ржан леб.

Вечера- Две големи пиперки наполнати со ориз и пченка и мала порција варени брокули.

Ако во текот на денот сте многу гладна и едноставно нешто ви се јаде, тогаш за да не ја нарушувате диетата, а да го задоволите гладот дозволено е да се консумира чаша кисело млеко, мала порција јагоди или свежо исцеден сок од портокал.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş