Трите омилени секс пози на мажите

27 октомври, 20110
sex-life

Исто како и жените и мажите имаат свои омилени секс пози кои ги доведуваат до лудило. Ако сакате да имате незаборавно доживување со партнерот време е да научите што најмногу ги пали.

Мажите признаваат дека најмногу им се допаѓа сексот кога се прави во една од трите омилени секс пози.

Мажот седи на стол, а жената е застаната пред него во секси долен веш. Играта започнува тогаш кога таа бавно и нежно ќе седне врз него, а истото сценарио може да се направи само со таа разлика, девојката да биде свртена со грб.

Позата 69 си останува во групата на омилени пози. Оваа поза докажано доведува до неверојатна возбуда  и за двајцата партнери.

“Кучешката” е една од позите што никогаш не излегува од мода. На овој начин мажот има контрола, а за поголемо уживање може да поставите огледало над креветот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma