Туна салата

16 јули, 20110
DSC_1350

Подготовка:

Салатата исецкајте ја и ставете ја во сад. Туната заедно со маслиново масло и исцеден лимон, иситнете ја и истурете ја врз салатата. Потоа додадете пиперки и домати исечени на поситни парчиња. Дресинг направете од павлака, мајонез,јогурт, сенф. оцет и малку сол и прелијте го брз салатат во садот. Одозгора додадете неколку зрна пченка.

Состојки:

 • 1 зелена салата
 • 2 конзерви туна
 • 1 домат
 • 1 црвена пиперкаж
 • 1 лимон
 • Мала конзерва блага пченка
 • 2 лажици павлака
 • 1 лажица мајонез
 • 2 лажици јогурт
 • 1 мала лажица вински оцет
 • 1 мала лажица сенф
 • сол

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit