Украден Рембрант, најден во црква! Да не го оставиле на осветување :)

21 август, 20110
_54602457_rembrandt

Скица на познатиот сликар Рембрант од 17 век била украдена од хотел во Калифорнија, па потоа била пронајдена во црква, која била одалечена само 32 километри.

Проценета со вредност од 250,000 долари, скицата наречена „Судот“ била земена од изложба во Ritz-Carlton во Marina del Rey. Сликата била пронајдена подоцна во црква, откако се јавил анонимен човек и ја пријавил. Полицијата се уште не уапсила никого за кражбата.

Ова уметничко дело датира од 1655 година, димензијата е 28 на 15 сантиметри, а позади е ставен потписот на познатиот Рембрант.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit