Уметност и сол

18 јули, 20110
Уметност и сол

Bashir Sultani е уметникот кој наместо боја користи сол за да ги создаде едни од најубавите портрети. Тој прави портрети на познати личности како што се: Боб Марли, Џон Ленон, Мајкл Џексон, Анџелина Џоли и многу други.

http://www.youtube.com/watch?v=Eurs8SlQ4fU&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=p23QonyDKes&feature=relmfu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit