Урна со пепел оставена во продавница

10 јуни, 20110
bakina-urna-498

Полицијата во САД трага по личноста која оставила урна со пепел во продавница која се занимава со препродавање на предмети за пониски цени добиени во добротворни цели.

Менаџерот на продавницата вели дека ова била најчудната работа која некогаш ја добил.

Вели дека урната била оставена пред Божиќ и на нејзе пишувало “Пепелта на мојата баба” известува агенцијата AP.

Урната е тешка 4,5 кг. и на нејзе нема други ознаки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma