Уругвај во финалето на Копа Америка!!!

20 јули, 20110
Urugvaj-naslovna

Фудбалската репрезентација Уругвај стигна се до финалето на Копа Америка, по што денес во полуфиналето го совлада Перу со 2:0 (0:0).

Двата гола за Уругвај беа постигнати во рок од три минути Луис Суарес – во 53-тата и 56-тата минута.

За првиот гол му асистираше најдобриот играч во Мудијалот 2010, Диего Форлан кој со првиот силен удар со околу 25 метри, голманот едвај да ја спаси мрежата, но одбиената топка ја дочека Санчез и ја центрира директно во голот.

Суарез три минути подоцна го прифати Алваро Периера измеѓу двата одбранбени ирачи  на Перу и стави точка на мечот.

Уругвај е на добар пат да достигне рекордни 15 победнички титули на јужноамериканските елитни натпревари.

Во второто полуфинале денес во Мендоза се состануваат Парагвај и Венецуела.

http://www.youtube.com/watch?v=J1Pamv10yus&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit