Уште еден лудак: Сакал градинка да дигне во воздух

3 август, 20110
bomba

Русинот Андреј Батурин (28) поставил бомба во градинка во градот Комсомолск, при што повредил 5 годишно девојче. Бомбата била направена од ситни парчиња метал за да може при експлозија да направи поголема штета и била спакувана и завиткана како подарок. Убавата кутија го привлекло вниманието на девојчето кое веднаш ја отворила и ја активирала бомбата. Од експлозијата девојчето се здобило со повреди на очите и изгореници по телото.

Девојчето веднаш било пренесено во болница каде биле константирани повреди на очите и рацете, пишува РИА новости. Полицијата набргу го уапсила виновникот, и тој признал дека сакал да ја дигне во воздух целата градинка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi