Успешно раздвоиле близнаци, операцијата траела 10 часа!

2 ноември, 20110
4

„Мислам дека Бог е насекаде, неможам со зборови да ви објаснам како се чуствува целото семејство бидејќи операцијата е успешна“, изјавила мајката на близнаците.

Лекарите во Калифорнија, по една маратоснка операција која траела цели 10 часа успешно ги одвоиле двете близначки. Близначките Сабуко, кои имаат 2 години телата им биле споени кај градниот кош.

Девојчињата се родени на Филипини, а израснати се во Сан Хозе кај Сан Франциско. Нивната мајка изјавила дека знаела дури во седмиот месец на бременост дека носи сијамски близнаци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş