Вака изгледаше првиот хард диск во 1956 година! :)

28 декември, 20110
hd

Хард диск тежок еден тон!

Во септември 1956 година ИБМ го лансираше 350 RAMAC, првиот суперкомпјутер со хард диск.

Хард дискот тежеше повеќе од еден тон, а можел да собере 5 мега бајти податоци. Вредноста на овој хард диск била околу 56,700 долари.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber