Ве молам клучот за собата на дрво број 3! :))

14 ноември, 20110
6

Во Шведска сосема од скоро постои хотел во кој гостите висат по гранките на дрвјата!

Неговите соби буквално висат по дрвјата. Во моментов функционираат 5 соби од кои секоја е со индивидуален дизајн. Една од собите претставува стаклена коцка, а другата претставува гигантско гнездо, има и таква што напомнува на летечка чинија. Сосема скоро се очекува на соседните дрва да „увиснат“ уште соби од хотелот. Сопствениците на хотелот планираат да создадат уште 24 соби. Проектот е создаден благодарение на шветски документарен филм, во кој тројца граѓани решаваат да се вратат кон корените и да изградат куќа на дрво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş