ВИДЕО: Чудни појави над Русија

6 мај, 20110
Untitled

Со сигурност ќе кажете дека ова се чудни и неповторливи појави на небото над Русија, но изгледа дека не е така, во последно време овие чудни појави се повеќе се забележани, а видеата пристигнуваат од повеќе области во Русија. Интересно е тоа што овие видеа многу брзо се тргаат од интернет откога ќе бидат објавени.

Некои мислат дека се работи за руските ракети Soyuz-FG, но тоа е само една од шпекулациите кои кружат по интернет сајтовите, други мислат дека се работи за НЛО.

За што точно се работи можете да процените сами:

http://www.youtube.com/watch?v=EOVGvdD5G_o&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi