ВИДЕО: George Michael ја објави песната во чест на Кралската венчавка

16 април, 20110
dj

George Michael ја објави песната “You and I” од Stevie Wonder како поклон за Принцот William и Kate Middleton во пресрет на нивната Кралската венчавка.

http://www.youtube.com/watch?v=uvZqp4FsXOQ

Тој изминатата недела  на својот профил на twitter ги повикал своите фанови да дадат предлог идеи за снимање на песна која ќе биде посветена на Кралската венчавка, и предлогот паднал на песната “You and I” од Stevie Wonder кој е еден од неговите омилени музичари.
Тој напишал дека оваа верзија на песната “You and I” е поклон за сите, во чест на Кралската венчавка, и дека кој сака може бесплатно да се превземе од неговиот официјален веб-сајт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi