ВИДЕО: Песочната бура едноставно го лапна градот

29 март, 20110
cff5ddfc10dc6fb5ab439e29a3661c26

Погледнете ја песочната бура која деновиве го зафати Кувајт, уште еден пример колку природата може да биде сурова и непредвидлива.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/