Хју Џекмен сака да работи во Боливуд

29 март, 20110
hugh_jackman

Австралискиот глумец Хју Џекмен е фасциниран од Боливуд и индиските филмови. Тој изјавил дека сака да работи таму. Во своето интервју тој изјавил дека е воодушевен од индискиот актер Шарук Кан, и филмот во кој тој глуми “ Се викам Кан”.

Би сакал да снимам продолжение на филмот и да се вика “ Се викам Џекмен и не сум турист” низ смеа изјавил Џекмен. Тој веќе е во преговори со индиските продуценти за улога во некој индиски филм. Па со оглед на тоа дека снимањето на филмот “Вулверин” е одложено заради земјотресите и цунамите во Јапонија, тој ќе има време да се посвети на снимањето на некој индиски филм.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi